Alanya'dan Antalya'ya Evden Eve Nakliyat

Alanya'dan Antalya'ya Ev ya da İşyeri Taşımak

Alanya her ne kadar Antalya iline bağlı olsa da, hem gayrimenkul fiyatları hem de kentleşme bakımından farklılıklar taşır.

Ayrıca iki yerleşke arasında bulunan 130 km lik mesafeden dolayı, insanlar sadece zorunlu durumlarda bu iki yer arasında seyahat eder. Örneğin Antalya'da ikamet eden bir kişi genellik ile iş için Alanya'yı ziyaret eder. Yine Alanya'daki bir kişi, Antalya merkeze sadece Hastane ihtiyacı, Kamu kurumları, Toplu sınavlar ya da Havailimanı hizmetleri için gitmektedir.

antalya falez drone çekimi

Bu iki yer arasında ki bazı önemli farkları maddelendirelim;

  • İki şehir arası ziyaretler genelde keyfi değil zaruridir.
  • Alanya hem yüzölçümü hem de nüfus bakımından daha küçük olmasından ötürü, toplu ulaşım ve karayolu ulaşımı Antalya'ya göre daha zahmetsiz, ekonomik ve kısa sürelidir.
  • Antalya'nın aksine Alanya'da mahalleler arası bariz kültür farklılıkları ve gelir seviyesi farklılıkları bulunmaz. Tüm mahallelerindeki sosyal ve kültürel yapı neredeyse aynıdır.
  • Alanya'da ev fiyatları ise yine mahallelere göre büyük farklılıklar göstermez. Sadece sahil kenarı evler manzarasından ötürü ve bazı lüks rezidanslar hizmetlerinden ötürü ortalamanın üzerindeki fiyatlara değer bulur.

Bu bilgilerden sonra isterseniz bu iki yer arasındaki nakliyat koşullarından ve taşıma fiyatlarından ve doğru ve avantajlı nakliyat firmasını nasıl seçeceğimizden bahsedelim.

alanya kale ve şehir drone çekimi

Antalya-Alanya Arası Nakliyesinde Firma Seçimi

Alanya'dan Antalya'ya taşınırken, anlaşacağınız nakliyat firmasının Alanya'da olması gerekmelidir. Neden derseniz, şöyle izah edelim;

Antalya nüfus bakımından Alanya'ya göre ortalama 7 kat daha büyüktür. Bu büyüklük sebebi ile Antalya'dan Alanya'ya taşınanların miktarı ters istikametteki taşınma miktarından daha fazladır. Nakliye firmaları ise taşıma sonrası merkeze boş dönmezler. taşıma yaptıkları yerden merkeze dönerken başka bir yük bulma arayışına girerler. Eğer siz Nakliye şirketini Alanya'dan seçerseniz, Firma Antalya'dan Alanya ya dönerken ikinci bir taşıma işi bulabileceğinden sizi daha ekonomik fiyata taşıyabilir.

Tabiki burada nakliyat günü için firmaya opsiyon tanımanız önemlidir. Siz bu opsiyonu sağladığınızda firma dönüşteki taşıma işi arayışına girecek ve büyük olasılıkla da size uygun bir taşıma tarihi belirleyebilecektir.

Bu şekilde hem nakliyat firması aynı anda iki iş yaptığı için daha fazla kar eder, hem de siz nakliyat hizmetini daha uygun fiyata almış olursunuz.

Eğer teşınmanız konusunda böyle bir opsiyonunuz bulunuyor ise; lütfen bizimle iletişim kurunuz. Sizin için en uygun fiyatı ve tarihi birlikte belirleyelim.