Diğer Şehirlerden Alanya'ya Evden Eve Nakliyat

Alanya'ya Şehirler Arası Taşınırken Bilmeniz Gerkenler

Bildiğiniz üzere Alanya, deniz güneş ve kumun buluştuğu bir akdeniz beldesidir. Eski lise bilgilerimizi hatırlayalım; Akdeniz yazları sıcak ve kurak, kışları ise ılık ve yağışlı bir iklime sahiptir. Genelde göç alma eğiliminde bulunan bu ilçe yoğunlukla İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerin yanında, Konya, Kayseri gibi diğer iç anadolu illerinden de göç almaktadır.

Alanya'ya, iklimi farklı diğer şehirlerden taşınırken bu iklim farklılıklarını göz önünde bulundurmanızda fayda var. İsterseniz öne çıkan bu şehirleri tek tek açıklayalım. Böylelikle şehirlerarası taşımacılık

istanbul gökdelenler ve boğaz

İstanbul'dan Alanya'ya Taşınmak

Öncelikle hoşgeldiniz diyelim. İstanbulda uzun yıllar yaşamış iseniz, muhtemelen tempo ve yoğun çalışmaya alışmışsınız demektir. Neyse ki Alanya sizin için bir mola merkezi olacak. İstanbul iklim şartlarından çok daha yumuşak , fakat yazları "özellikle temmuz ağustos aylarında" ortalama +40 santigrat derece sıcaklıkta ve yüksek nem oranında bir şehirin sizi karşılayacağını unutmayın.

İstanbul'dan Alanya'ya nakliyat maliyeti tüm firmalarda ortalama meblağdadır. Bu fiyat tabiki firma standartlarına göre değişir. Fiyattaki bir diğer etken ise; aracın taşıma sonrası boş dönüp dönmeyeceğidir. Örneğin; İstanbul'dan Alanya'ya taşınmak için bir Alanya nakliyat firması ile anlaştınız diyelim. Eğer bu firma İstanbul'a eşyalarınızı almaya gelirken başka bir iş almış ise hem gidişte hem de dönüşte iş yapacağından fiyatı daha makul değerlere çekebilir.

Fakat bu opsiyondan yararlanmanız için, nakliyat firmasına taşıma tarihinden önce bilgi vermeniz hatta mümkünse anlaşmanızı daha önceden yapmanız gerekir. Bu anlaşmayı yaptığınızda ilgili firma, İstanbul'a taşınacak yük arayışına girer ve bulduğunda sizinle iletişime geçerek nakliyat tarihini belirler. bu şekilde bir taşıma söz konusu olduğunda hem firma daha çok kar eder hem de siz taşıma hizmetini daha makul fiyatlara almış olursunuz.

ankara gökdelenler ve manzara

Ankara'dan Alanya'ya Taşınmak

Ankara, Alanya'ya göre nispeten daha soğuk bir iklim. Eğer yazın taşınmayı düşünüyor iseniz, sıcaklık farkını göz önünde bulundurmanızda fayda var. Mümkünse eşyalarınızı öğle saatinde Alanya'ya indirmemeye çalışın. Ayrıca yolculuk esnasında yanınızda yedek kıyafet bulundurun. Özellikle şort ve tişört kurtarıcınız olacaktır.

Fiyat konusunda da İstanbul örneğindeki gibi; taşıma firmanız ile taşıma gününden en az bir hafta öncesinden anlaşarak, çift yön taşıma avantajı yakalarsanız yüksek standartlarda bir taşıma hizmetini daha uygun fiyata almanız mümkün olacaktır.